lycon5

Dołączył: 09 Lut 2006
Posty: 2957

Skąd: się biorą dzieci ?

PostWysłany: Pon 23:50, 02 Lip 2007    Temat postu: Zakończenie ligi LKPN, 29.06.07

Wszystko ma swój koniec, niestety nadszedł też kres dla naszej ligi. 29 czerwca oficjalnie zamknęliśmy sezon '07 LKPN. Tego dnia odbyły sie też dwa ostatnie pojedynki. Niestety tylko dwa ponieważ drużyna gimnazjum z Bratiana oddała mecz walkowerem. Tym sposobem Wolni Stylem wygrali bez walki i zyskali dodatkowe dwa punkty i to od następnego meczu zależało kto będzie mógł się szczycić pierwszym miejscem w rozgrywkach. A w pojedynku zmierzyli sie Bloody Players z BKS Spartą. By brodnicki klub był tym najlepszym, jego zawodnicy nie mogli przegrać przewagą większą niż 16 punktów i drużyna Sparty, który była okropnie osłabiona ponieważ w składzie niemiała Daniela Literskiego oraz zabrakło Łukasza Wieczorkowskiego, nie dopuściła do takiej sytuacji. Mało tego, BKS wygrał przewagą 10 punktów. O wszystkim przesądziła pierwsza kwarta w której brodniczanie wyszli na 15 punktowe prowadzenie ! Wszystko głównie dzięki Łukaszowi Brodzińskiemu, który w samej pierwszej kwarcie trzy razy rzucił za trzy punkty ! W pozostałych kwartach przewaga przechodziła na stronę drużyny z Bratiana jednak nie dali rady odrobić tak potężnej przewagi punktowej. Od siebie jako od zawodnika napisze, że nasz błędne myślenie nas zmyliło. Myśleliśmy że gdy niema Litera i Wieczorka bez trudu będziemy punktować a nasza obrona będzie nie do przejścia. Zwyczajnie nie doceniliśmy reszty zawodników. Co pokazuje pierwsza kwarta. W tej pierwszej części meczu nie wystawiliśmy najmocniejszego składu i to był bardzo poważny błąd. Nie mieliśmy też Białka który jest trzonem naszej gry a ja marnie go zastąpiłem. Na uwagę zasługuje bardzo przyjazna atmosfera tego meczu. Każdy mecz chciałbym grać w takiej atmosferze.

Z: Łukasz Brodziński (11)

Ostatni mecz w tym sezonie zagrali ze sobą GKL oraz Basket Żbiki. Ten mecz także decydował o wyniku tabeli. Wynik miał stwierdzić kto będzie tuż pod podium czyli kto zajmie IV miejsce. GKL przez to, że nastąpiła zmiana terminów wystąpił jedynie w trójkę co dodało trochę pikanterii pojedynkowi bo szanse się wyrównały. Jednak to od początku do końca górą był GKL. Do zwycięstwa poprowadził ich zawsze obecny Grzegorz Chełkowski, Zdobył prawie połowę punktów dla swojej drużyny. Mimo iż oldboye trochę rozleniwili się w drugiej połowie meczu to i tak wygrali przewagą 10 punktów.

Z: Marcin Paluszkiewicz (11)

Zaraz po meczu nastąpiło oficjalne zakończenie które rozpoczęło się od wręczenia podziękowań dla tych którzy włożyli najwięcej wysiłku w działanie naszej ligi. Podziękowania otrzymali: Monika Mioskowska i Kasia Biegajska za prowadzenie protokołów, Marek i Michał Dąbrowscy za organizacje meczu gwiazd oraz pan Maciej Dąbrowski za szczególną pomoc w działaniu ligi. Później rozdanie nagród. Wszystkie nagrody zawodnicy odbierali z rąk pana Andrzeja Koreckiego. Niestety nie dotarli do nas przedstawiciele władz gmin oraz pan Andrzej Andrzejewski, współdziałacz ligi LKPN. Całe zakończenie nagrywane było przez telewizje lokalną Eltronik a audycja będzie emitowana w najbliższy wtorek (3.07.07) w godzinach wieczornych.

Chciałbym podziękować wszystkim którzy pomagali nam w naszych działaniach. Szczególnie zawodnikom bo przecież bez was nie byłoby tego wszystkiego. A to wszystko jest właśnie po to by pokazać innym, że świat koszykarski nie jest u nas martwy i spora liczba osób może się spotkać i zorganizować coś większego. W październiku rusza kolejny sezon. Tym raz będzie on lepiej zorganizowany, mam nadzieje, że będzie więcej drużyn i ranga naszych spotkań znacznie się podniesie.